telefon Rehabilitace + E-shop

Recepce — objednání:
(+420) 773 552 722

telefon Kurzy + Vzdělávání:

Bc. Petra Sajdlová
(+420) 777 710 644

Partnerská centra Rehabko Physioplus Taofyzio


Certifikát kvality a bezpečí

Rehabilitační ordinace
AZZ REHASPRING na mapě

Novinky z ordinace

Článek - časopis Zdraví 10/2016 (PDF)
Inkontinence — časopis Zdraví 10/2016

V říjnovém čísle časopisu Zdraví se můžete mj. dozvědět o inkontinenci v článku, ve kterém PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. shrnuje funkci svalů pánevního dna, příčiny a možnosti léčby různých typů inkontence.

Přijímáme platební karty Visa a Mastercard
Bezhotovostní platby
Na recepci REHASPRING centra můžete k placení využít karet VISA a MASTERCARD.
Omezení provozu ordinace REHASPRING přes svátky
Upozorňujeme, že od 23. 12. 2016 do 1. 1. 2016 budou ordinace REHASPRING centra uzavřené. Provoz ordinace bude obnoven v pondělí 2. 1. 2017.

Pro objednání a informace volejte (+420) 773 552 722.
Skupinová cvičení během svátků
Poslední letošní pondělní skupinové cvičení proběhne v pondělí 12. 12. 2016. Ostatní skupinová cvičení proběhnou naposledy v úterý 20. 12. 2016. V novém roce se na Vás budeme znovu těšit v týdnu od 9. 1. 2017.

Přejeme Vám veselé Vánoce a úspěšný rok 2017!
Tým REHASPRING

29. 4. 2016 | Ingrid Palaščáková Špringrová vystoupila v pořadu České televize "Sama Doma", aby promluvila na téma dysfunkce svalů pánevního dna. Záznam pořadu na webu ČT

Skupinová cvičení - REHASPRING centrum, Čelákovice (PDF)
Skupinová cvičení - REHASPRING centrum, Čelákovice (PDF)
SKUPINOVÁ CVIČENÍ

Cvičit začínáme opět v týdnu od 5. září 2016.

Těšíme se na Vás v plné síle a radosti.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209)
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209) spolupracuje na hrazené péči s REHASPRING centrem

Od 1. 9. 2016 má naše ambulantní zdravotnické zařízení REHASPRING centrum s.r.o. uzavřenu smlouvu o poskytování zákonem stanovených hrazených služeb se zdravotní Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda (209).

Pro dotazy a pro termíny rehabilitace nás kontaktujte
na tel. č. 773 552 722 (recepce).

Letní cvičení pilates bude od 2. 8. 2016 v REHASPRING centru probíhat
každé úterý od 8.00.
REHASPRING centrum pořádá program Týden pohybu pro děti v termínu 22. — 26. 8. 2016. Děti se zajímavou formou dozvědí informace o svém těle, naučí se zásady zdravého pohybu a spoustu dalšího.

Více o programu v této pozvánce [PDF].
v prodeji aktuálně již 3. rozšířené vydání.
Publikace je rozšířena o Osobní deník ACT terapie.

» Informace, ukázky a objednání publikace
Dne 17. 5. 2016 přednáší PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D.
odborný seminář pro všechny, kteří mají zájem se více dozvědět o svalech pánevního dna, jejich dysfunkcích a terapii.

Více o programu v této pozvánce [PDF].
REHASPRING centrum pořádá program Týden pohybu pro děti v termínu 11. — 15. 7. 2016. Děti se zajímavou formou dozvědí informace o svém těle, naučí se zásady zdravého pohybu a spoustu dalšího.

Pozvánka na Ranní probuzení s Pilates

  Ranní probuzení s Pilates

  od 1. března v REHASPRING centru

  Od prvního března se můžete zúčastnit nového ranního cvičení, kde se protáhnete a začnete den kvalitním pohybem.
Přijďte se 15. března 2016 seznámit s možnostmi prevence pro správné držení těla Vašich dětí.

Více o programu v této pozvánce [PDF].
PF 2016
  Vyzkoušejte nový přístup v terapii pro okamžitou úlevu od bolesti, redukci otoků a svalovou regeneraci. Pomocí cíleného působení atermických a termických účinků radiofrekvenčního proudu na tkáň lze docílit výraznějšího efektu terapie.

Můžete se opět přihlašovat na Vaše oblíbená cvičení, začínáme od 7. 9. 2015.

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D.

Dne 14. 4. 2015 PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. přednášela pro společnost Generali CEE Holding B.V. v rámci projektu HEALTH DAY - GENERALI na téma "Záda bez bolesti".

Ocenění rektora Univerzity Palackého v Olomouci za nejlepší vědeckou nebo uměleckou práci studentů bakalářských a magisterských studijních programů za rok 2014 pro Mgr. Hanu Měrkovou za práci Vliv Akrální koaktivační terapie na sílu dýchacích svalů a rozvíjení hrudníku.
 • Cvičení pro snížení a odstranění bolestí zad v rámci aktivit běžného denního života
 • Vzpěrná cvičení s pomůckami &mdash velký míč, overbally, Bosu, Flowin, Roller, aj.
 • Cvičení na posílení svalů pánevního dna

Cvičíme každé pondělí mezi 10.00 — 10.50. Přehled všech cvičení pro veřejnost zde.

Cílem workshopu je seznámit účastníky se spoluprací fyzioterapeuta a zrakového terapeuta, ukázat možnosti domácí stimulace zraku u dětí a předat základní informace o problematice vývoje zraku u dětí.
REHASPRING pomáhá ukrajinským dětem s cystickou fibrózou
Pro rehabilitaci jedinců s diagnózou cystické fibrózy je základem prevence a potlačení projevů této nemoci. Tým centra REHASPRING podpořil slovenskou výpravu fyzioterapeutů na Ukrajinu a daroval dětem cvičební pomůcky.

Respirační příznaky této nemoci postihnou prakticky všechny nemocné v podobě chronických zánětů, obstrukcí dýchacích cest a destrukcí plicní tkáně. Respirační fyzioterapie a pohybové aktivity tvoří základ léčebné rehabilitace jejímž cílem je odstranit nadměrné množství bronchiálního sekretu. Několikatýdenní miminka začínají cvičit s polonafouknutými plážovými míči, starší jedinci s CF používají klasické overbally.

Právě overbaly, therabandy a autorské knihy Cvičení na míči darovalo REHASPRING slovenské výpravě fyzioterapeutů na Ukrajinu. Jejími členy byli i Mgr. Petra Kolcunová z Fyziatricko-rehabilitačního oddělení Dětské fakultní nemocnice v Košicích a fyzioterapeut Mgr. Marián Jendrichovský, kteří po návratu z Ukrajiny centru napsali: "Chceme sa veľmi pekne poďakovat, nielen za samotne pomôcky, ale aj za podporu a citenie, ktoré máte k pacientom a kolegom. ... Velky zaujem bol o Vašu knihu, ktoru sme rozdali prevazne fyzioterapeutom a lekarom. Dychacie pomocky, lopty a therabandy isli do rodin nasich pacientov ... v ich aj svojom mene dakujem celemu Vasmu timu za podporu."

Ján Brejčák (24), talentovaný slovenský hokejista, prošel zkušenýma rukama fyzioterapeutů v centru REHASPRING. I díky nim je dnes v pořádku a může svou zemi reprezentovat na letošním hokejovém mistrovství světa v Bělorusku.

"Ján Brejčák nás vyhledal pro vleklé zranění pravého ramenního svalu. Šlo o komplikovanou záležitost, léčba si vyžádala skoro 2 měsíce, Ján ale skvěle spolupracoval a jeho zranění je dnes zcela bez následků," vysvětlila Ingrid Palaščáková Špringrová, vedoucí fyzioterapeutického týmu.

S centrem Rehaspring od té doby Ján Brejčák spolupracuje pravidelně, letos se na mistrovství světa v běloruském Minsku představil ve skvělé formě.

REHASPRING podporuje folklorní festival bez bariér "Městečko Open air"

Každoroční festival folklorních souborů v Přerově nad Labem, Městečko Open air, přibližuje divákům lidovou hudbu, tradiční tance i zpěvy. Letošní ročník nese podtitulek bez bariér", byť bezbariérové prostředí pro diváky zajišťuje už od svého počátku.

Hlavním hostem letošního festivalu je kapela tělesně postižených studentů a absolventů pražského Jedličkova ústavu, skupina The Tap Tap. Je to příležitost, jak široké veřejnosti ukázat, že pohybové omezení není překážkou aktivnímu životu. I proto jsme se rozhodli festival podpořit sponzorským darem.

Ingrid Palaščáková Špringrová,
ředitelka centra REHASPRING

Zpět na úvodní stránku